ForeverMissed
This memorial website was created in memory of our Dear Father, Husband, Brother, Uncle, and Friend Hakan Bahçeci, 50 years old, born on December 12, 1969 and sadly passed away on May 26, 2020.

Hakan was a very special man who touched so many people with his acts of kindness and integrity. He also loved his country, Turkey and made many contributions to people, society and charities there. Now with Hakan's passing, many people would wish to pay their respects and condolences to Hakan's Wife, Father and the Family. In that regard and in what would be Hakan's wish, please do not send flowers to his family, but instead please do give generously to his charity of choice, Combat Deforestation, Turkey.
https://www.justgiving.com/crowdfunding/michael-ok...
Hakan was put to his eternal rest in Elmalık village, Bolu, Turkey following funeral prayers on Sunday, 31st May 2020. May his departed soul rest in eternal peace... 
Posted by Salah Karim on May 26, 2020
الله يرحمو بالجنة
Posted by Marcelo Bossa on May 26, 2020
What a sad day to all of us who had the chance and privilege to have met Hakan.
He was truly an amazing person and an example of life to all. Rest in piece kardes!
My condolences to all his family, specially to his wife and sons , Nazim, Behram and Ashley.


Posted by Orhan TUFEKCIOGLU on May 26, 2020
Her ne kadar cok tanimasamda tatli bir insandi. Isiklar icinde uyusun, geride biraktigi ailesine sabirlar diliyorum.
Posted by Elif Avsar on May 26, 2020
sevgi dolu Hakan imiz 97 yilinda Dubai de ilk tanistigimiz gunden beri bir insan bir insani bu kadar mi derinden hisseder . hakkindi hep mi insan guzel seyler duyar . çok erken çoook . Rabbim önce ailene sonra tüm sevdiklerine özellikle canın Denizciğimize sabır versin . Evlatların senin gibi bir babanın yadigarı oldukları için hep onur ve gurur duyacaklar . Mekanın cennet olsun , nurlar içinde uyu . .. Birçok kişi babasını ağabeyini dostunu arkadasını kaybetti sen hepimizin canıydın ❤️
Posted by Hussein Alzubairi on May 26, 2020
الله يرحمه
Allah Rahmet elsen
God bless him
Posted by Cetin Yurttaser on May 26, 2020
Diyarbakir Anadolu Lisesi Ortaokul bolumunde 4 yil beraber okudugum, Yillar sonra da, Dubai Turk Is Konseyi Baskanligi doneminde, beraber calisma imkani buldugum, Sinif Arkadasim Hakan BAHCECI Arkadasim/Dostumun aramizdan ayrilisini uzuntuyle ogrenmis bulunmaktayim. Allah mekanini cennet etsin. Basta Esi Deniz BAHCECI olmak uzere, Ailesine ve Sevenlerine bassagligi diliyorum. Mekanin Cennet olsun Sevgili Dostum.
Inna Lilllahi ve Inna Ileyhi Raciun.
Cetin YURTTASER-Bahreyn
Posted by Arkin Demir on May 26, 2020
Hakan cim o güzel güler yüzünü, yardimseverliğini, hayata olumlu bakışını, insanlara sevgini, mütevaziliğini daha diyeyim, her şeyini özleyeceğiz... Kalbimizdesin kardeşim
Posted by R. Cem Bayazit on May 26, 2020
Çok özel biriydin, seni hep en son thy lounge da yemek yerken bastığımdaki o şaşkın yüz ifaden ile hatırlayacağım. Sabah haberi aldığımdan beri kendime gelemiyorum. Ruhun şad olsun dostum.
Page 7 of 7

Leave a Tribute

 
Recent Tributes
Posted by Atheeqe Ansari on July 9, 2021
Hakan

I miss you a lot! It aches my heart everytime I think that you are no more. Your memory in my mind is as fresh as the first time I met you! You have been such a big influence in my life..

Miss you a lot my big brother! May Allah bless you and reward you for all the good you have done to everyone around you!

You will always be in my heart and mind. Always..

Atheeqe
Posted by Sanjay Shah on June 3, 2021
Dear Hakan Family

Business is not the only benchmark of a relationship.
In my early days of business, possibly before he was still shuttling between Turkey and Dubai and involved in the Chick Peas business to India we happened to be in touch. One thing was very clear he always appreciated and valued people with a clean default free background.

Recently before IOPEPC hosted the Dubai International Conference, we happen to meet him and he was very supportive of the event to be the top most sponsor. Everyone in the agri business across the globe new him.
He respected the Kutchi community but always commented that he cannot match the price offers from them.
Posted by Nguyen Hai on June 2, 2021
Missed you a lot my friend
his Life
Hakan Bahçeci played an active role for 32 years in global agro commodities trading and supply chain management. He was the founder and CEO of Hakan Agro DMCC, a Dubai based multinational agro commodities supply chain company, with facilities in 24 countries. 

Between 2011 and 2015, Hakan held the positions of: 
• President of Global Pulse Confederation (GPC / CICILS IPTIC), 
• Council Member of Grain and Food Trade Association (GAFTA),
• Chairman of International Agri-Food Network (IAFN),
• President of Private Sector Mechanism (PSM) to the UN Committee on World Food Security
He was also the Chairman of Turkish Business Council in the UAE between 2011 and 2017.
Hakan was born on 12 December 1969 in Çermik, Diyarbakir. He studied English Literature and had an MBA from Wollongong University. He was the loving father of four and a devoted husband. 
He was a family man, a successful entrepreneur and a true philanthropist.
Hakan will be deeply missed by his family, friends and business acquaintances.
Recent stories

Seni çok özledim

Shared by Harun Aganoglu on July 26, 2021
Hakan abi Allah mekanını cennet eylesin yokluğun çok üzüyor bizleri sensiz bir hayat inan çok zor yardimlarin için çok teşekkür ederim senin sayende hayata tutundum şimdi güzel bir aile sahibiyim yasayip bu günleri görmeni çok isterdim seni seviyorum ve hep kalbimizde yasayacaksin seni hiç unutmayacagim
Shared by Sevay Cetin on August 6, 2020
Ahhh Hakancim,
Canim kuzenim, gidisinin uzerinden neredeyse iki ay gecti ve yoklugun her gecen gun daha cok koyuyor.
Bizi  yüzleşmek  zorunda bıraktığın  acımız tarifsiz.

Erkendir her ölüm, sevdiğini uğurlarken buralardan ama seni  ugurlamak yakismadi.
Başlangıcı olup sonsuza uzanan tek şey zamandır ya  ve geriye kalan herşey onun içinde kaybolmaya mahkumdur, biliyoruz fakat  senin böyle erken, acele gidisine alisamadik alisamicam. Dusununce yoklugunu ellerim değil, duygularım üşüyor şu yaz ortasında. Bize geriye hiç kimsenin  iyilestiremeyecegi anılar bıraktın. Ahh Hakancim be seni bir daha görememek , konuşamamak. Bir gün önce yanı başımızdayken,  bir gün sonra ömür boyu ayrı kalmak.

Sana benden yakın olanların acısını görünce, saklamaya çalıştım acımı. Ama istediğin kadar sakla ansızın aklıma geliveriyor kocaman gülen yüzün. Önce bi sevinç sarıyor içimi ardından sonsuz acı yine yerini alıyor ve gideceğini bilerek yaşamanın verdiği ağırlığı, bir kez daha hissediyorum.

Ahh canım Kuzenim, 

İyi insanlar Cennete gider derler ya, yalan... İyi insanlar gittikleri heryeri cennet yaparlar. Cennetinde huzurlu uyu...


Kısa bir arkadaşlık kalıcı bir anı

Shared by Hişam Güney on June 29, 2020
     Uzun yıllar önce ilk iş tecrübemi yaşadığım Dubai’de yaşarken orada ikamet eden Türkiyeli bir adamla tanışmıştım. Ben çalıştığım iş yeriyle bir problem yaşamış ve işten ayrılmıştım. Adam da orada başarılı, kendini ispatlamış bir iş adamıydı. Tanıştığımız ortamda muhabbetimiz çabuk ilerlemiş kısa sürede arkadaş olmuştuk. O yıllarda genç yaşına rağmenbana bir kalp rahatsızlığı yaşadığını ve stent takıldığını söylemişti.  Aramızdaki statü ve yaş farkına rağmen her buluşmamızda çok koyu sohbetlere dalıyor çok güzel vakit geçiriyorduk. Ben onun genç yaşta (32 yaşındaydı) böyle başarılı bir kariyer yapmasını gıptayla izliyordum. Kendime bakarak hemen ilk iş deneyiminde başarısız olduğum için daha fazla çalışmak için kendimi hırslandırıyordum. Arkadaşlığımız Dubai’de kaldığım 3 ay içerisinde devam etti. Ben hiç bir zaman ondan direkt bir şekilde beni şirketlerinden birinde çalıştırmasını istemedim ama ondan böyle bir teklif bekledim çünkü beni çok sevdiğini biliyordum. Ama etmedi. 3 ay sonunda Katar’dan bir iş teklifi aldım ve oraya taşındım. Giderken onu aradım yine kal demesini bekledim ama demedi. Çok kızmıştım insan neden böyle bir arkadaşı varken iş arar anlamamıştım. Katar’a gittim orada da sıkıntılar yaşadım ilk başlarda hatta alanım olmayan alakasız bir kaç işte çalıştım. En sonunda kendi alanımda güzel maaşlı bir işe başladım. Ve arkadaşımı aradım. Tebrik etti beni. Beni çok iyi tanıdığını ve imkanlarımın çok iyi olduğunu bildiğin halde neden bu kadar çile çekmeme izin verdin diye sitem ettim. Bana verdiği cevap şuydu: “Pes etmeni bekliyordum. Pes ettim artık ben yapamayacağım Türkiye’ye döneceğim dediğin anda ben sana bir pozisyon düşünüyordum ama bekledim bakalım ne yapacak diye. Sonunda başardın kendi mesleğinle ilgili kendi sevdiğin işi yapacaksın bu bence daha önemli dedi.” 
     Bilirsiniz araya mesafe girince arkadaşlıklar önce soğur sonra da tamamen kesilir. Bizim de öyle oldu. Önce sık sık telefonla görüşürdük sonra ara yavaş yavaş açıldı. Sonunda koptu. Uzun yıllar birbirimizden haber alamadık. Ben Türkiye’ye döndüm burada hayat kurdum. O ise orada kaldı başarılarına başarı kattı. Dünyanın bakliyat ticaretine yön veren şirketinin sahibi oldu. Büyüdükçe büyüdü bende kendi kariyerimde ilerledim... 
      Bugün çok alakasız bir arkadaşımla konuşurken Dubai’de faaliyet gösteren bir iş adamının vefatından bahsetti... Bakliyat sektöründe faaliyet gösteriyor dedi ismi Hakan... Arkadaşım vefat etmişti. Uzun yıllar acaba arasam mı diye aklımdan geçirip sonra çok meşguldür diye kendimi vazgeçirdiğim için çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin sevgili arkadaşım. Mekanın cennet olsun #hakan_bahçeci