ForeverMissed
It is with utmost sadness to inform you that Wojtek Wcisło has unexpectedly passed away.

We will always remember him as bright, enthusiastic and optimistic person with never-ending drive for work, but also for whatever he was up to in his personal life – sailboats, bike, triathlon. Wojtek was simply a good friend, always here to help, always ready to discuss whatever needed.
It’s a huge loss to his family home, but also to his family here in Oracle. Please join us in a moment of silence to remember him.

Posted by Monika Warzecha on June 16, 2021
Wojtek, pamiętasz, jak oglądaliśmy u Ciebie koncert U2 i powiedziałam Ci, że Original of the Species to moja ulubiona piosenka? Nigdy bym nie pomyślała, że już zawsze będzie mi się z Tobą kojarzyć. Słucham jej teraz i myślę co napisać, żeby nie było banalnie, ale też nie za bardzo oficjalnie. Sam tytuł piosenki opisuje Ciebie – wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju osobę... Przez te 10 lat znajomości tyle się wydarzyło – nie wierzę, że to już koniec. Szafki, które mi skręciłeś nadal stoją w mojej sypialni, moje zdjęcie z tatą, które mi podstępem wykradłeś po jego śmierci, żeby je powiększyć, zrobić obróbkę cyfrową i oprawić w ramkę ciągle stoi w salonie. Pewne rzeczy nie przemijają, w tym pamięć. Zawsze będziesz mi bliski i nawet ostateczność tego nie zmieni. Bądź szczęśliwy! Do zobaczenia! M.
Posted by Piotr Witczynski on June 14, 2021
Wojtek oprócz bycia wspaniałym kolegą z pracy - pełnym entuzjazmu, uśmiechu i posiadający ogromną wiedzę - był wspaniałym człowiekiem.
Zawsze był gotów przyjść z pomocą - w sprawch drobnych (jak sprzęt do rehabilitacji, rowery, bieganie), jak i w tych bardzo ważnych (organizacja Szlachetnych Paczek, Rak'n'Roll). 
Swoimi pasjami i pomysłami, których miał wiele, zarażał ludzi wokół siebie. Zawsze się zastanawiałem, jak w jednym człowieku może tyle się zmieścić i skąd brać na to czas. Teraz została pustka, której nie da się wypełnić. Myślę o Tobie.
Posted by Andre Kusmierz on June 13, 2021
I was deeply saddened to hear about Wojtek’s passing. It’s still hard to believe that he is gone. I was planning a trip with him to Joshua Tree on his next visit to California when I got the news. We went there together a few years ago and had a great time. I will always remember him as one of the kindest people I’ve ever met. He was an athlete at heart and always planning his next Iron Man or some other extreme competition. On his last visit to L.A. he even managed to run a marathon in Long Beach. Wojtek always asked for so little, but gave so very much. I will miss you dearly. RIP
Posted by Carmen Marcu on June 11, 2021
Wojtek, You've been the best colleague and friend that anyone can dream of having around and we were all looking for Your company to inspire us. Always gentle and listening to people, always sending hope and energy. The smartest guy in the room, never left without creative ideas. You were taking everything very seriously to perfection, but, behind that, your sense of humor was the best spark of a heavy day.

Add in top of this Your passion for science and DIY, Your love for nature and sport, respect and love for Your family... and here You are, for very long time without leaving the podium not even for a bit, the model to aspire to.

Dear friend, it has been an honor and privilege to have You in my life. It was too short? yes. but will continue to carry You in my memories, heart and prayers. I'll always praise what I gained and learned while You were shining here. You, Rest in peace.
Posted by Gabriela Pascale on June 10, 2021
I can hear Wojtek's voice in my head when I remember him, a serious voice but in the same time kind and friendly. His professionalism and proactiveness were easy to spot in any situation, his dedication to the team and eagerness to make things better were always a priority ...such a loss... Rest in peace good soul! I hope you found a better world out there...
Posted by Jan Wizner on June 9, 2021
Energia, profesjonalizm, wszechstronność – tymi trzema słowami mógłbym krótko podsumować naszego kolegę Wojtka.... Dzieliliśmy wspólnie z jego zespołem tę samą część biura na Przyokopowej -  zdecydowanie się wyróżniał – wizją, optymizmem, wiedzą i poczuciem humoru. Bliżej Wojtka i jego zespół poznałem na warsztatach z „Big Data” w listopadzie 2013, byłem pod wrażeniem jego organizacyjnego talentu i entuzjazmu, którym zarażał uczestników... Nie mogłem wyjść z podziwu, gdy podczas jednej z rozmów przy porannej kawie zrobił mi 45 minutowy wykład z „ekonomii biegu” - polecił wtedy zakup książki Daniel's Running Formula, do której czasami wracam....
Wielka strata dla jego Rodziny, Przyjaciół i naszego biura.... Moje kondolencje i wyrazy najszczerszego współczucia dla Rodziców i Brata... R.I.P
Posted by Beata Wroblewska-Mazurkie... on June 9, 2021
W mojej pamięci zostanie wiele dobrych wspomnień związanych z Wojtkiem. Będę zawsze pamiętać jak zawiózł mnie do szpitala, kiedy potrzebowałam niezwłocznej pomocy medycznej. Kiedy spędził cały dzień na Mazurach z moim siostrzeńcem i ze mną, organizując atrakcje dla małego Łukaszka. Kiedy (wspólnie z Monika Warzechą) przywiózł mi do domu gre komputerową dla syna koleżanki z RPA, bo w Polsce już tę grę można było kupić, a w Ich kraju jeszcze nie. W ścianie mojego pokoju jest kabel wybrany i kupiony przez Wojtka, dzięki któremu odbieram kino domowe. Wszystkie te gesty ze strony Wojtka były zawsze bezinteresowne i nabrały nowego znaczenia w obliczu Jego odejścia.
Wojtku, będę o Tobie pamiętać i ciepło Cię wspominać. Bardzo żałuję, że nie bedziemy juz rozmawiać o życiu i nie zjemy wspólnie pierogów.
Drodzy Rodzice Wojtka, Tomku, przyjmijcie proszę wyrazy głębokiego żalu i współczucia.
Posted by Nicolas Spengos on June 9, 2021
My too rare opportunities to work with Wojtek at Oracle were consistently positive. With his energy, constructive approach to even the most difficult issues, sensitivity and constant alertness to things others might not notice, Wojtek was an absolute pleasure to work with.
Most importantly, it was easy to detect the fundamentally good and caring person Wojtek was.
I miss him. My sincere, heartfelt condolences to his family and friends.
Posted by Michele Cosmi on June 9, 2021
Year after year, call after call, I realized my relationship with Wojtek was moving from being colleagues to being mates. Finally meeting in person in Madrid two years ago was really a pleasure, and I still can't believe myself when thinking it had been the last time we met. His kindness, energy, ever-positive approach are permanently printed in my mind. The last memory I have from him is the discussion we had about the recent changes in organization, his worries and willingness to keep in touch with the team - and the friends - he patiently farmed in these years. Wojtek, now you know what there is on the other side: I hope you find what you were looking for and are peaceful and happy now.
Posted by Carla Arecco on June 9, 2021
I want to remember Wojtek for his always positive approach, for his availability and for his kindness.
The person to ask for help, to rely on when a new challenge started

Thanks for everything Wojtek, you will always be in our thoughts
Posted by Mirosław Sędziński on June 9, 2021
Jak to możliwe, że jednego dnia z kimś rozmawiamy, życzymy sobie udanego i bezpiecznego weekendu, planujemy kolejną rozmowę, a na drugi dzień okazuje się, że tej osoby już z nami nie ma….

Wojtek, byłeś niezwykłym człowiekiem. Szefem, liderem, ale przede wszystkim przyjacielem, na którego zawsze można było liczyć.

Byłeś wulkanem energii i optymizmu, ciągle pędzącym do przodu, głodnym życia i nowych wyzwań.
Twój bieg przez życie został przerwany…O wiele za wcześnie.

Jestem wdzięczny, że los skrzyżował nasze ścieżki i było dane mi Cię poznać i być częścią Twojego zespołu.

Spoczywaj w pokoju.

Moje najszczersze kondolencje dla rodziny.
Posted by Katarzyna Pawlak on June 8, 2021
Pewnego dnia spieszyłam się na spotkanie, przyjechałam do biura mocno spóźniona. Co może wtedy wywołać złość ...., zajęte miejsce parkingowe. Okazało się, że to Wojtek stanął swoim samochodem na moim miejscu. Ależ byłam zła, nakrzyczałam na Niego ........ A Wojtek przeprosił, ale powiedział, że moje zachowanie jest bardzo niekoleżeńskie. Chodził za mną tak długo z rozbrajającym uśmiechem i figlarnymi oczami mówiąc, że nie mogę się tak złościć, bo przecież złość piękności szkodzi, aż zaczęliśmy się oboje śmiać. Cały Wojtek, zawsze miły, koleżeński, pełen dobrej energii, którą obdarzał innych.

Wojtku! miałeś rację, moje zachowanie było bardzo niekoleżeńskie i obiecuję, że będę o tym pamiętać, tak jak zawsze będę pamietała Twój uśmiech, głos i to, że wkładałeś całe serce w to co robiłeś, spieszyłeś z pomocą tam gdzie mogłeś.
Za młody, za mądry, za "fajny", za wcześnie............ Odpoczywaj Chłopaku!

Szanowni Państwo, Bliscy Wojtka, proszę przyjąć najszczersze kondolencje. Choć trudno w to uwierzyć, kiedyś przyjdzie ukojenie, a teraz pozostaje wierzyć, że wszyscy się jeszcze spotkamy. Moje myśli pozostają z Państwem.

Posted by Denisa Fitzgerald on June 8, 2021
Wojtek, you were a bright star that stopped shining way too soon. It is hard to reconcile with this loss, but you will stay always in our hearts and in fond memories. You were very enthusiastic and dedicated to your job, your professional and friendly approach was natural and welcome. We have been working together over the past number of years so I will miss your curiosity and eagerness to learn more. Rest in peace.                             My deepest sympathy to the family.
Posted by Annalisa Giangregorio on June 8, 2021
We never met in person, but your kindness overpassed any physical barrier. You were kind, always supportive, and positive, it has always been a pleasure talking and working with you. It's no mystery that you truly loved and appreciated each one of your guys in the team (you told me that on every call we had)... and your team loved you back. I can speak for all the DX Italy family, you will be terribly missed. 
Posted by Lisa Davison on June 8, 2021
Wojtek had energy and drive talking about his passions in technology. I met him at an event and was awed by his enthusiasm for the tech we had in common. That chance meeting meant we had the best ways forward when it came to supporting our respective teams even when in different countries. I will miss his counsel. Rest in peace.
Posted by Simon Mørup-Petersen on June 8, 2021
I am extremely sad to learn about the passing away of Wojtek.
I have worked with Wojtek for about a decade, and always appreciated his professionalism and personal style. Always a friendly voice in the other end of the phone, and really enjoyed all our chats about life outside of Oracle.
This is a great loss to all at Oracle but even more so to his family and friends.
Rest in peace Wojtek
Posted by Wojciech Laprus on June 8, 2021
To była wstrząsająca wiadomość. Nie ma Wojtka, zawsze uśmiechniętego, pełnego pomysłów, energii, empatii, super kolegi, fachowca, szefa.
Młody chłopak, świat jeszcze był cały przed nim.
Jeszcze nie tak dawno, ale jednak rok temu, rozmawialiśmy. Wojtek miał plany, chciał coś urządzić z meblami - zawsze mieliśmy fajne rozmowy na temat majsterkowania.
Ponad rok temu spotkaliśmy się, jeszcze w biurze, przed pandemią - opowiadał o zmianach w swoim życiu - jak zawsze pełen optymizmu, tej wewnętrznej radości i wiary w to, że wszystko się udaje.
Nie udało się...
Kondolencje dla bliskich.
Posted by Radek Paczkowski on June 8, 2021
Drogi Wojtku,
spotkaliśmy się po raz ostatni w 2009 roku, kiedy przejmowałeś EMEA CoE (potem znany jako ICCC). Byłeś jednym z głównych filarów tego przedsięwzięcia, które wtedy było dla nas nie tylko pracą ale i po części rodziną. Sprawiłeś, że mogłem spokojnie odejść i zająć się problemami osobistymi. Jestem Ci bardzo wdzięczny, żę dałeś mi wtedy tak dużą pewność, że wszystko będzie dobrze.
Trudno mi uwierzyć, że jesteś już po drugiej stronie - i choć napełnia mnie to ogromnym smutkiem to w jakiś delikatny sposób łagodzi go fakt , że Ty już wszystko wiesz, największa tajemnica tego świata jest już Ci znana.

Przesyłam wyrazy współczucia Twoim rodzicom, rodzeństwu i pozostałym bliskim i jestem wdzieczny, że było mi dane przejść wspólnie z Tobą choć odcinek naszych ścieżek.
Posted by Marcel Straka on June 8, 2021
I will terribly miss Wojtek, his enthusiasm and energy seemingly coming from a never-ending source. We've been working together for 12 years, going through many changes and challenges, but mostly sharing a lot of success. Wojtek was instrumental in the overall reputation and results of ICCC.

I will aslo miss our endless discussions about bike components, power meters, competitions and tech gadgets. I've lost a great companion. Rest in peace

Leave a Tribute

 
Recent Tributes
Posted by Monika Warzecha on June 16, 2021
Wojtek, pamiętasz, jak oglądaliśmy u Ciebie koncert U2 i powiedziałam Ci, że Original of the Species to moja ulubiona piosenka? Nigdy bym nie pomyślała, że już zawsze będzie mi się z Tobą kojarzyć. Słucham jej teraz i myślę co napisać, żeby nie było banalnie, ale też nie za bardzo oficjalnie. Sam tytuł piosenki opisuje Ciebie – wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju osobę... Przez te 10 lat znajomości tyle się wydarzyło – nie wierzę, że to już koniec. Szafki, które mi skręciłeś nadal stoją w mojej sypialni, moje zdjęcie z tatą, które mi podstępem wykradłeś po jego śmierci, żeby je powiększyć, zrobić obróbkę cyfrową i oprawić w ramkę ciągle stoi w salonie. Pewne rzeczy nie przemijają, w tym pamięć. Zawsze będziesz mi bliski i nawet ostateczność tego nie zmieni. Bądź szczęśliwy! Do zobaczenia! M.
Posted by Piotr Witczynski on June 14, 2021
Wojtek oprócz bycia wspaniałym kolegą z pracy - pełnym entuzjazmu, uśmiechu i posiadający ogromną wiedzę - był wspaniałym człowiekiem.
Zawsze był gotów przyjść z pomocą - w sprawch drobnych (jak sprzęt do rehabilitacji, rowery, bieganie), jak i w tych bardzo ważnych (organizacja Szlachetnych Paczek, Rak'n'Roll). 
Swoimi pasjami i pomysłami, których miał wiele, zarażał ludzi wokół siebie. Zawsze się zastanawiałem, jak w jednym człowieku może tyle się zmieścić i skąd brać na to czas. Teraz została pustka, której nie da się wypełnić. Myślę o Tobie.
Posted by Andre Kusmierz on June 13, 2021
I was deeply saddened to hear about Wojtek’s passing. It’s still hard to believe that he is gone. I was planning a trip with him to Joshua Tree on his next visit to California when I got the news. We went there together a few years ago and had a great time. I will always remember him as one of the kindest people I’ve ever met. He was an athlete at heart and always planning his next Iron Man or some other extreme competition. On his last visit to L.A. he even managed to run a marathon in Long Beach. Wojtek always asked for so little, but gave so very much. I will miss you dearly. RIP
Recent stories

Joshua Tree & Palm Springs 2017

Shared by Andre Kusmierz on June 13, 2021
In 2017 we went together with Wojtek to Joshua Tree and here is a video memory from that trip. Wojtek loved this place.